• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наша гордість

Наша гордість

Випускники Пархомівського НВК

Талановитий митець, майстер пейзажного живопису Юрій Іванович народився в селі Пархомівка Володарського району Київської області. Дитинство Юрія пройшло як у всіх дітей - весело і безтурботно.
У 1981 році закінчив школу, а згодом пішов до армії. Після повернення з армії навчався в Ірпінському індустріальному технікумі, працював у школі, на машинобудівному заводі, на автозаправці. У 1986 році Юрій Іванович брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, де також працював електриком та водієм дозиметриста. Завданням команди Юрія був збір проб грунту біля ЧАЕС та виявлення рівня радіації.
До малювання Юрій Пацан прийшов після того, як потрапив в автомобільну катастрофу. У 36 років майбутній живописець опинився прикутим до ліжка. У нього дві доньки, одна ходить у четвертий клас, друга – у шостий.
«От що робити? Батько лежить, дружина – вчителька. Ви знаєте, як заробляють вчителі, структура бюджетна, грошей немає. Де ж себе реалізувати і як допомогти сім’ї?», – розмірковує він.


Лежачи, Юрій починав створювати вироби з пластикових пляшок, з яких виходили квіти, листя та гілки. Потім перейшов на різьбу по дереву і робив невеличкі рамки з візерунками. Після рамок у Юрія з’явилася ідея створення ікон. Церква дала майстру благословення і він спершу зробив ікону Герасима, Іона та Питирима, а потім образ Ісуса Христа.

Першу художню роботу майстер створив 15 років тому. Картина була подарунком для дядька Тетяни, дружини Юрія. Він працював у селі на фермі, часто їздив на конях. Юрій намалював конячку біля берези, адже йому здалося, що вона виглядає казково, хоча зображена нереально і мовби нежива.
Потроху він цікавився технікою художнього письма знаних майстрів. «У мене просто пішов потяг до живопису, до поезії на полотні. Щоб відтворити це, необхідна теоретична база: якою технікою краще малювати, як змішувати фарби для відтінків – нюансів вистачає», – пояснює Юрій. На персональні виставки Юрія приходять відомі художники – Леонід Андрієвський, Микола Шелест, майстри, визнані за кордоном.

Кiлькiсть переглядiв: 825

Коментарi